Ako som sa dostal k svadobnému videu ?

V istom okamihu života takmer každého z nás príde na rad svadba. U niekoho skôr, u niekoho neskôr a u niekoho vôbec. U mňa to bolo asi skôr  ako u väčšiny ľudí, nie ako moja svadba, ale svadobné video. Mal som 16 rokov a bol som študentom strednej školy. Začal som sa nejakou náhodou zaujímať o video. Chcel som byť YouTuber ?.

V tom istom čase, pri bežnom scrolovaní Facebooku, som natrafil na ponuku tunajšej svadobnej agentúry na pozíciu svadobného kameramana. Veľmi dlho som uvažovať nemusel. Slovo dalo slovo, poslal som ukážku čoho som schopný, dostal som šancu a zrazu som bol ”svadobný kameraman” :).

svadobný kameraman na prvej svadbe
Svadobný kameraman v akcii. Tam naľavo som ja.

Ide sa na svadbu !

Prvá svadba, smer kaštieľ Péchy v Hermanovciach. Trojhodinová cesta do kraja, kde som nikdy nebol. Pre človeka, ktorý svadbu nezažil, celkom šok. Veľa ľudí, času na všetko naopak menej. Zážitok a horor zároveň. Pre mňa zo západného Slovenska, šialená východniarska svadba. Únos nevesty na hodinu a pól, divoká tanečná párty. Svadbu som prežil ja, aj svadobné video. Svadobčania spokojní, mission accomplished.

svadobný kameraman na prvej svadbe, svadobné video
Tentokrát napravo.

Po asi 2 mesiacoch a pár ďalších svadbách ako kameraman, prišlo na to postrihať prvú svadbu. Každý filmár, editor, svadobný kameraman, YouTuber, hocikto kto produkuje videoobsah, bude so mnou asi súhlasiť, že prvýkrát, keď išli postrihať video z pár hodín materiálu, si takmer vytrhali vlasy. ? Vytvoriť z takého množstva materiálu niečo, čo bude mať hlavu a pätu, no hlavne príbeh, je celkom náročné. Po niekoľkých dlhých nociach a hektolitroch kávy som dokončil svoju prvú postrihanú svadbu. Na moje prekvapenie sa páčila aj svadobčanom, nie len mne. ? Tak nejako bolo z prvých pár svadieb 5 rokov svadieb a svadobného videa. Z brigády sa stala vášeň, z vášne práca.